Ova obuka zamišljena je tako da se obrađuju najvažnije teme u testiranju software-a, sa ciljem da u roku od tri meseca usvojite osnovne koncepte, na najbolji mogući način. Pored predavanja i vežbi na času, koje se rade na tačno određen način i po određenom redosledu, tu su i pismeni testovi sa teorijskim pitanjima, a na kraju svakog dana dobija se zadatak, koji je potrebno uraditi kod kuće. Domaći zadaci su izuzetno važan deo obuke, kojima se direktno prati vaše napredovanje. Poslednji domaći zadatak na obuci je završni projekat. Mentorsko vođenje kursa od strane predavača podrazumeva da predavač individualno prati napredak svakog polaznika, daje mu feedback kroz jedan-na-jedan sastanke (telefonski ili kroz Zoom meeting), koriguje ga i forsira da završi sve što je neophodno u zadatom vremenskom okviru. Mentorstvo je glavna stvar koja ovu obuku čini potpuno drugačijom od svih drugih QA obuka koje se trenutno nude u Srbiji.
Na ovoj obuci, fokus je na sledeće tri teme:
1. Tehnike i metode testiranja - kako i zašto nešto testirati manuelno, sa kojim pristupom, šta treba uzimati u obzir, ili najkraće - zanatski deo testiranja. Ovde učimo zašto neku aplikaciju moramo da testiramo na tačno određen način - ako želimo da izvučemo najviše iz našeg testiranja.
2. Automatsko testiranje - kako koristiti alate za automatsko testiranje i na osnovnom nivou upotrebiti programiranje pri testiranju, ili najkraće - tehnički deo testiranja. U ovom delu učimo programski jezik Python - u meri koliko je to neophodno za pisanje automatskih testova. U ovom delu redovne praktične vežbe su neophodne za uspeh.
3. Komunikacija unutar tima - kako efikasno komunicirati sa programerima, dizajnerima, menadžerima projekta i ostalim članovima tima - u IT oblasti za ovo postoji termin: "Soft Skills". Radi se o sposobnosti dobre komunikacije koja predstavlja izuzetno važnu osobinu dobrih Software Testera - imajući u vidu da ćete dobar deo vašeg radnog vremena provoditi komunicirajući - usmeno ili pismeno.
U toku druge polovine obuke, predavač pomaže kod izrade biografije i priprema vas za prvi intervju.
Pre epidemije Covid-19 obuka se održavala u računarskoj učionici, u Božidarcu (Radoslava Grujića 3, Beograd), a sada, predavanja su online, preko Zoom platforme, časovi se održavaju u zakazano vreme - uživo - a interakcija izmedju predavača i polaznika je vrlo slična interakciji u učionici. Svako predavanje se snima i video snimak predavanja je sledećeg dana dostupan polaznicima. Pored uputstva za instalaciju Zoom-a, pre prvog časa, predavač (telefonom) asistira kod instalacije, podešavanja i prvog pokretanja Zoom-a.
Termini za sledeći krug obuke: Početak obuke: Decembar 2024. g. Trajanje obuke: 13 nedelja (tri meseca). Planirani broj školskih časova: 100. Obuka će se održavati online, dva puta nedeljno - utorkom i četvrtkom - po 4 školska časa. Vreme održavanja časova: od 18:00 do 19:30 (prva 2 časa), pauza od 15 minuta, od 19:45 do 21:15 (druga 2 časa). Završetak obuke: prva polovina Marta 2025. g. Cena obuke: 730€ - u dinarskoj protiv vrednosti, u četiri rate (100 + 200 + 230 + 200).
Na stranici Kontakt možete se prijaviti za obuku i kada to uradite, potrebno je da se čujete sa predavačem, i da kratko popričate o obuci, ali i o vašem dosadašnjem obrazovanju i iskustvu. Ovaj razgovor nam je potreban kako bi se zajedno uverili da li je ova obuka za vas i da li ste vi za ovu obuku. Ukoliko postoji nešto što će biti prepreka da uspešno završite obuku i kasnije tražite i pronađete posao - to će vam predavač u ovom razgovoru reći. Kao i za svako drugo zanimanje tako i za testiranje software-a, postoje osobe koje jednostavno nisu za ovaj posao. Ako je to slučaj, odustajanje od obuke biće ispravna odluka.
Snimak uvodnog predavanja - Septembar 2023. godine: